Shevchenko Scientific Society
63 Fourth Avenue New York, NY 10003, USA (tel) 212-254-5130 (fax) 212-254-5239

Шановні Пані та Панове!

 

        Вітаємо переможця Математичного Конкурсу для молодих математиків в Україні Ярослава Лавренюка, проєкт якого отримав перше місце з-поміж 13-ти важливих наукових проєктів, що були подані на Конкурс і бажаємо йому успіхів у науковій праці в майбутньому.

Висловлюємо подяку Конкурсному Комітетові, рецензентам та членам жюрі, а особливо проф. Р. Григорчукові, проф. С. Коляді та проф. В. Некрашевичеві, за велику працю яку вони вклали для проведення цього Конкурсу.

   
       Від початків свого заснування 1873 р. у Львові, НТШ вело широку діяльність в Україні до 1939 р., аж до часу ліквідації Товариства радянською владою. НТШ відновилося 1947 р. у Західній Европі та в Америці, 1949 р. - у Канаді, 1950 р. - в Австралії, а в Україні - 1989 р. За історію своєї дільности, НТШ завжди було опорою української науки та культури. Під сучасну пору крайові товариства НТШ діють також в Польщі, Словаччині та Чехії. Працю всіх крайових Наукових Товариств ім. Шевченка координує Світова Рада НТШ.

До НТШ належать науковці різних спеціяльностей. Наукова діяльність ведется по Секціях таких як Філологічна, Історично-Філософічна, Мистецтвознавча, Суспільних наук, Математично-Фізично-Технічна, Медичнo-Біологiчна.

Управа НТШ в Америці працює у Нью-Йорку, де має власний будинок, в якому знаходяться бюра, зала для виступів, спеціялізована бібліотека та сховище архівних матеріялів про Україну та українську діяспору. Окремі Осередки НТШ Америки діють у таких містах: Вашінґтон, Філядельфія, Чикаґо, Пітсбурґ і Дiтройт. Управа інформує своїх членів листовно, через Інформативний Бюлетень, на сторінках преси та за допомогою електронної мережі: www.shevchenko.org

У Нью-Йорку НТШ-А організує та спонсорує наукові конференції, кольоквіюми симпозіюми та публічні доповіді. НТШ є членом Американської Асоціяції Сприяння Слов'янським Студіям (АААSS), Асоціяції Досліджень Національностей (ASN) і консорціюму наукових установ Нью-Йорку, які займаються україністикою.

НТШ Америки надає дослідницькі ґранти для науковців, стипендії для студентів і дотації на наукові видання та проєкти, включно із пост-докторськими стипендіями.

Спільно з Фундацією Україна-США, НТШ-А спонсорує Математичний Конкурс для молодих математиків в Україні. Зважаючи на успіх з яким проведено Конкурс, плянується продовжити цей Конкурс в наступному році. Офіційне оголошення про це появиться незабаром в пресі.

 

    Д-р Роман Андрушків                                                      Д-р Орест Попович

 

1-ий  Заст. Голови НТШ-А,                                                      Голова НТШ-А
Голова  Конкурсних Програм НТШ-А